A ritka Ferrari 10 milliárd dollárért jótékonysági aukción értékesített

Videó: A ritka Ferrari 10 milliárd dollárért jótékonysági aukción értékesített

Videó: Full Auction of the $48M 1962 Ferrari 250 GTO (Monterey Car Week) - YouTube 2024, Lehet

Egy nagyon ritka LaFerrari Aperta szuperscar eladta a közelmúltban egy jótékonysági aukción 10 millió dolláros rekordért. A 10 millió dollár a legtöbb pénz egy autó a 21utca század eladta. Az árverés a Ferrari olaszországi gyárában történt, amikor a 70-es év ünnepe voltth évforduló.

Az Aperta szombaton eladta kétszer, amit az árverezők elvártak tőle. Volt egy ajánlati háború legalább 12 aukciós résztvevő között. Sotheby futott az árverésen, és a vevő személyazonosságát nem fedezték fel. Az Aperta még nem épült. A vásárló csak a sportkocsi digitális mock-upját látta, mielőtt 10 millió dollárt venné el a vásárláshoz.

Miután elkészült, az Aperta egyfajta fémes vörös festékkel és két fehér rúdcsíkkal festett. A belső tér fekete bőr, vörös öltéssel. Az autó lesz a 210th és az utolsó La Ferrari Aperta valaha készült.

PIERRE ANDRIEU / AFP / Getty Images

A La Ferrari Aperta különleges, még a legritkább autók közül. A Ferrari honlapjáról:

"A Ferrari egyedülálló alapvető értékeit egy teljesen új szintre emelték az autóban, amely elindította a 70-etth a társaság alapításának évfordulója. A Ferrari legszenvedélyesebb ügyfeleinek tervezték, a LaFerrari Aperta az új, korlátozott sorozatú speciális sorozat, és csak néhány példa - mindegyik már elszámoltatva - a híres LaFerrari szuperkocsi pókverziója lesz."

Az egész $ 10 millió értékesítési árat a Save the Children, a nemzetközi szeretetnek adományozta. A La Ferrari Aperta a legmagasabb árat érte el 2000 után épített autó számára, de a jótékonysági aukciós bevételek általában magasabbak, mint a szokásos aukciók.

A limitált, konvertibilis La Ferrari Aperta debütált a 2016-os Párizsi Auto Show-n. Az Aperta 950 lóerővel rendelkezik, amely egy 6,3 literes V-12-ből származik, 800 lóerővel, amely kevesebb, mint három másodperc alatt zéróról 60-ra emelkedik. A La Ferrari Aperta csúcssebessége meghaladja a 217 mérföld / órát. A Ferrari nem adott ki árat az Aperta számára, de az összehasonlításhoz a hagyományos La Ferrari több mint 1,5 millió dollárt ad el.

Ajánlott: