Ritka Da Vinci festmény Breaks A Bank Aukció

Videó: Ritka Da Vinci festmény Breaks A Bank Aukció

Videó: Astounding abandoned manor of a WW2 soldier - Time capsule of wartime - YouTube 2024, Március

A művészi világban egész héten zajlott a zümmögés. Nagyon ritka mestermű volt, hogy eltalálja Christie's aukciós emeletén. A "Salvator Mundi" olasz nyelvű "Salvator Mundi" című festmény egyike a Leonardo Da Vinci-nak kevesebb mint 20 olyan festményének, amely inkább egy személy, mint egy múzeum tulajdonában volt.

A festmény a 16. korszakra nyúlik visszath század és 26 cm magas. A munkában Jézus Krisztust öltözött ruhában öltözött jobb kezével áldott. A bal kezében kristálygömböt tart. A festmény 450 millió dolláros rekordot értékesített.

A festmény Leonardo stúdiójának 1500-as forgatása a manhattani Christie's aukciós blokkjához körvonalazódott. A művet Anglián I. Károly király tulajdonolta, mielőtt 1900-ig eltűnt volna. Újjáéledéskor egy brit művészgyűjtő vásárolta meg. Azonban a festményről úgy vélték, hogy Leonardo művésze volt, nem pedig a legenda.

Ilya S. Savenok / Getty képek Christie aukciós házához

A "Salvator Mundi" -ot 1958-ban és 2005-ben adták el újra. 2005-ben a felvásárláskor a festmény szörnyen megsérült és részben festett. Ezt megvásárolta egy olyan művészeti kereskedő, aki kevesebb, mint 10 000 dollárt fizetett érte. A művészeti kereskedők gondosan megújították a munkát, és hitelességét a tényleges Leonardo Da Vinci festményként dokumentálták.

A munkát értékesítő orosz milliárdos Dmitry Rybolovlev volt. Vásárolta meg 127,5 millió dollárért 2013-ban egy magánértékesítésen, amely hosszadalmas és folyamatos peres eljárás tárgyát képezte.

Christie nyilvánosságra hozta, hogy míg a legtöbb tudós egyetért Leonardo festményével, egyes kritikusok nem győztek meg, és mások szerint a munka helyreállítása meghatározza, hogy egy igazi Da Vinci nehéz-e vagy sem.

Az aukciós ház a Da Vinci hagyatékában tőkésített. A kapcsolódó marketingkampányt "Az utolsó Da Vinci" -nak hívták. A festményt az aukció előtt Londonban, Hongkongban, San Franciscóban és New Yorkban mutatták be.

A Da Vinci munka 450 millió dolláros eladási ára rekordot állít fel. Az árverésen előadott művészeti alkotások árának legmagasabb ára 179,4 millió dollár volt 2015 májusában a "Női Algerek (O változat)" című Picassóban, amelyet Christie is árverésre bocsátott.

A Willem de Kooning "Csereszköze" 2015 szeptemberében állította be a legmagasabb árat bármilyen műtárgyhoz. David Geffen a Ken Griffin fedezeti alapkezelőjéhez adta el.

Ajánlott: