2024 Szerző: Ethan Spencer | [email protected]. Utoljára módosítva: 2023-12-17 09:08
A művészi világban egész héten zajlott a zümmögés. Nagyon ritka mestermű volt, hogy eltalálja Christie's aukciós emeletén. A "Salvator Mundi" olasz nyelvű "Salvator Mundi" című festmény egyike a Leonardo Da Vinci-nak kevesebb mint 20 olyan festményének, amely inkább egy személy, mint egy múzeum tulajdonában volt.
A festmény a 16. korszakra nyúlik visszath század és 26 cm magas. A munkában Jézus Krisztust öltözött ruhában öltözött jobb kezével áldott. A bal kezében kristálygömböt tart. A festmény 450 millió dolláros rekordot értékesített.
A festmény Leonardo stúdiójának 1500-as forgatása a manhattani Christie's aukciós blokkjához körvonalazódott. A művet Anglián I. Károly király tulajdonolta, mielőtt 1900-ig eltűnt volna. Újjáéledéskor egy brit művészgyűjtő vásárolta meg. Azonban a festményről úgy vélték, hogy Leonardo művésze volt, nem pedig a legenda.
A "Salvator Mundi" -ot 1958-ban és 2005-ben adták el újra. 2005-ben a felvásárláskor a festmény szörnyen megsérült és részben festett. Ezt megvásárolta egy olyan művészeti kereskedő, aki kevesebb, mint 10 000 dollárt fizetett érte. A művészeti kereskedők gondosan megújították a munkát, és hitelességét a tényleges Leonardo Da Vinci festményként dokumentálták.
A munkát értékesítő orosz milliárdos Dmitry Rybolovlev volt. Vásárolta meg 127,5 millió dollárért 2013-ban egy magánértékesítésen, amely hosszadalmas és folyamatos peres eljárás tárgyát képezte.
Christie nyilvánosságra hozta, hogy míg a legtöbb tudós egyetért Leonardo festményével, egyes kritikusok nem győztek meg, és mások szerint a munka helyreállítása meghatározza, hogy egy igazi Da Vinci nehéz-e vagy sem.
Az aukciós ház a Da Vinci hagyatékában tőkésített. A kapcsolódó marketingkampányt "Az utolsó Da Vinci" -nak hívták. A festményt az aukció előtt Londonban, Hongkongban, San Franciscóban és New Yorkban mutatták be.
A Da Vinci munka 450 millió dolláros eladási ára rekordot állít fel. Az árverésen előadott művészeti alkotások árának legmagasabb ára 179,4 millió dollár volt 2015 májusában a "Női Algerek (O változat)" című Picassóban, amelyet Christie is árverésre bocsátott.
A Willem de Kooning "Csereszköze" 2015 szeptemberében állította be a legmagasabb árat bármilyen műtárgyhoz. David Geffen a Ken Griffin fedezeti alapkezelőjéhez adta el.
Ajánlott:
Rendkívül ritka 16 millió dolláros Leonardo da Vinci vázlat, amelyet Chance felderít
Ez a kis kép egy ismerős művész kiderült, hogy érdemes közel $ 16m!
'Meule' festmény most legköltségesebb festmény a hatalmas aukciós értékesítés után
A közelmúltban Christie New York-i művészeti aukcióján Claude Monet híres impresszionista festőművész munkája lett a legdrágább Monet festmény.
"Salvator Mundi," késő da Vinci festészet, várhatóan 100 millió dollárért kap Aukció
A Salvator Mundi az 1500-as évek körül nyúlik vissza, de legkorábbi rögzített tulajdonosa az I. század elején I. Károly gyűjteményének része volt.
Ritka Patek Philippe 1518 Nézze meg most A világ legköltségesebb órája Aukció után
A 11 millió dolláros, a Parek Philippe 1518-at 1943-ban gyártották egy nagyon korlátolt kiadásban, amikor többek között a "naptár kronográf" funkciójának köszönhető.
Marlon Brando Aukció: A Godfather Script Breaks Records
Tegnap a New York-i Christie's Marlon Brando aukcióról számoltak be, amely várhatóan körülbelül 1 millió dollárt emel. Kiderült, hogy az aukció óriási rajzot jelent a filmrajongók és a személyes gyűjtők számára - a teljes értékesítés mindösszesen 2,378,300 dollárra nőtt. Ahogyan az előrejelzés szerint a legforróbb tétel volt