Videó: A PGA Tour játékosok könnyedén élnek más sportágak előtt, amikor a Playoff Payre kerül

Videó: The mood between PGA Golfers and PGA Commissioner Jay Monahan - YouTube 2024, Április
Anonim

Jason Day nagyszerű nap volt vasárnap. A Day 62-et lőtt, megnyerte a FedEx Kupa első fordulóját, a rájátszás golf változatát. Sok alkalmi sportrajongó nem ismeri fel, hogy a golfnak is van playoff-sorozatuk, de észre kell venniük. Amikor a rájátszásról fizetnek, a golf könnyű évvel megelőzve más sportágakat.

A FedEx Kupa győztes golfozója 10 millió dollárt kap. Összességében a PGA Tour több mint 25 millió dollárt ad ki a szezon végső rendezvényén játszott 30 legjobb golfozónak. A FedEx Kupa utolsó helyezettje 175 ezer dollárt kap.

Andrew Redington / Getty Images

Összehasonlítsuk ezt más nagy sportágakkal. A Stanley Kupa bajnokok mindegyike mintegy 150.000 dollárt nyer a kupában. Tehát az utolsó golfozás befejezése több pénzhez jut, ami felveszi a kupát; plusz, a tested nem csapódik be a folyamatba.

Az egész NBA nyereményalap a liga bajnok számára 14 millió dollár. Ez az átlag körülbelül 330 000 dollár, ami hasonló ahhoz, amit az MLB fizet a World Series nyerteseinek. A Super Bowl bajnok 100 ezer dollárért kap egy csekket.

A FedEx Cup győztes így 100-szor többet kap, mint Tom Brady, és 30-szor többet, mint Steph Curry vagy a Madison Bumgarner.

Itt van az őrült dolog: az említett számok csak a FedEx Cup bónuszokat tartalmazzák. Még nem is beszéltünk a versenyen nyereményalapról. A nap 1,5 millió dollárt nyert vasárnap. Az egész nyereményalap 8,25 millió dollár volt. Összességében a PGA Tour rájátszásai több mint 50 millió dollárt nyernek a következő hónapban. Ez több, mint a többi nagy sport.

Mondja el, hogy mit szeretne a golfról és a playoff formátumáról. Amikor a játékosok címért, gyűrűért vagy trófeákért játszanak, akkor ennek megfelelően kell fizetniük. A golfnak sikerült; Reméljük, hogy a többi sport megtalálja a követési módját.