2024 Szerző: Ethan Spencer | [email protected]. Utoljára módosítva: 2023-12-17 09:08
A művészeti aukciók világa sokféleképpen egy alternatív univerzum. Olyan világ, ahol több millió dollárt költöttek a műalkotásokra, anélkül, hogy bárki szemet csapna. De a közelmúltban ez az alternatív univerzum őrjöngött a Christie-ben elért rekordfelvételen.
A Leonardo da Vinci "Salvator Mundi" eladta rekordot 450,3 millió dollárért a Christie aukciós házában New Yorkban. Az ár messze a legmagasabb ár, amit valaha árverésre bocsátottak a művészeti alkotásokért. Az előző magas volt Pablo Picasso "Women of Algiers", amely 179,4 millió dollárért eladta a Christie's-t 2015 májusában.
A Salvator Mundi, amely a "Megváltó a világért" latin, egy 25,8 hüvelyk, 17,9 hüvelyk olaja a diófestészeten, amely Jézust Krisztust ábrázolja, aki egy bal gömböt tart a bal kezében.
Christie úgy döntött, hogy a "Salvator Mundi" aukciót a nagy horderejű háború és kortárs árverésen árverésre bocsátja, nem pedig a régi mester aukción, ahol technikailag tartozik. Az árverés előtt Christie létrehozott egy marketing kampányt a Da Vinci darabra, és úgy döntött, hogy külső ügynökséget vesz fel a reklámozáshoz; az első az aukciós házban. Christies úgynevezett "Salvator Mundi", "az utolsó da Vinci", utalva annak a státusza, mint a da Vinci utolsó ismert festménye, amely nem volt magángyűjteményben.
Annak ellenére, hogy a rekordért fizetett díjat a művészetért fizetik, nem ellentmondás. Egyes művészek vitatják a darab eredetiségét. Jacques Franck, a művészettörténész és a párizsi székhelyű Leonardo-szakember szerint "a kompozíció nem Leonardo-tól származik … Ő inkább a csavargó mozgást élvezte, egy jó stúdiózás egy kis Leonardo-val, és ez nagyon sérült."
Ezen kívül Luke Syson, aki a "Salvator Mundi" -nak nevezett londoni 2011-es Nemzeti Galéria kiállítást rendezte, azt állította, hogy "a képek szenvedtek".
A "Salvator Mundi" története érdekes. Úgy gondolják, hogy 1500 körül készültek, valószínűleg Franciaország királyának XII. Királyára és Brittany Anne-ra. Ez volt az I. Károly király művészeti gyűjteményének egy része, és 1651-ben felhasználták az adósság egy részét. A festmény valamikor eltűnt az 1700-as évek közepén, és nem emelkedett újra, amíg be nem lépett Sir Frederick Cook Virginia a 19. század végén. 1958-ban a műalkotás a Sotheby's London aukción 45 font értékben értékesült.
Aztán 2005-ben a munkát 10 000 dolláros értékesítésen keresztül vásárolta meg a művészkereskedő, Alexander Parish. Nyolc évvel később, 2013-ban a Parish eladta a darabot Yves Bouviernek egy sajátos Sotheby 80 millió dolláros értékesítése során, aki megfordult és eladta Dmitry Rybolovevnek 127,5 millió dollárért. Rybolovev végül felvette a "Salvador Mundi" -ot aukcióra a hét elején, ahol rekord áron értékesítette.
Ajánlott:
Egy pár Michael Jordan játék ruhadarabja eladja a rekordot 190,373 $ Aukciós
Egy pár Michael Jordan cipő eladta rekord árat aukción a hét elején.
Britney Spears 15 millió dolláros rekordot fog készíteni az "X-faktor"
Brit szupersztár Britney Spears nyilvánvalóan még mindig képes a rake-ot a nagy pénzekért, ha az a megállapodás, amelyről azt állítják, hogy aláírja a valóságot
A világ legdrágább Ruby eladja a megdöbbentő összeget az aukción
A hatalmas 25,59 karátos rubin csak megdöntötte a világrekordot a legmagasabb árért fizetett drágakőért, ami nem gyémánt. Tudja meg, mennyit értékesített itt.
Lime Green 1962 Ferrari 250 GTO eladja rekordot Smashing $ 35 millió
Craig McCaw csak egy rendkívül ritka, 1962-es lime-green Ferrari 250 GTO-t vásárolt a lélekfúváshoz és a világrekordban 35 millió dollárt!
"Salvator Mundi," késő da Vinci festészet, várhatóan 100 millió dollárért kap Aukció
A Salvator Mundi az 1500-as évek körül nyúlik vissza, de legkorábbi rögzített tulajdonosa az I. század elején I. Károly gyűjteményének része volt.