Kaliforniában a Chrome-i versenyek a nagy könyvvásárlói könyvekbe Dubaiban

Videó: Kaliforniában a Chrome-i versenyek a nagy könyvvásárlói könyvekbe Dubaiban

Videó: CALIFORNIA CHROME: THE PEOPLE'S RACE HORSE - YouTube 2024, Március
Anonim

Kaliforniai Chrome lehetett az egész világ tudta. Ehelyett ez a becsület a 2015-ös Triple Crown győzteshez, az amerikai fáraóhoz tartozik. A kaliforniai Chrome abban a helyzetben volt, hogy a 2014-es évad során évtizedek óta az első Triple Crown győztesévé válhat, miután megnyerte a Kentucky Derby és a Preakness Stakes díját, de a Belmont Stakes kezdete alatt elszenvedett sérülés megakadályozta a történelem megalkotását.

Az amerikai fáraó 2015-ben megnyerte a Triple Crownot.

Miközben nem tudja megtörni a Triple Crown aszályát, ez nem jelenti azt, hogy nincs történelem a kaliforniai Chrome számára. A Dubai-világbajnokságon jól sikerült, volt esélye erre - és ő is. A világ leggazdagabb versenye, a Dubai World Cup győztese 6 millió dolláros pénztárcát nyer.

A 6.53 millió dollárral együtt, amelyet karrierje során már szerzett, a Dubaiban elért nyeremény az észak-amerikai versenyhordozók karrierpénz-vezetőjévé tenné. A 2015-es évadban közel járt ahhoz, hogy megnyerje, de a püspök herceg második helyére került.

Francois Nel / Getty Images

Normális esetben egy ötéves korú ló, mint ő, keményen dolgozna a ménes farmon. A lovak négyéves korban érik el a szexuális érettséget, így a korhatártól kezdődően a tulajdonosok maximalizálhatják a tenyésztési nyereségüket. Azonban a lovak ismertté váltak mindaddig, amíg egészségesek, és pénzüket pénztárossá teszik. A kaliforniai Chrome tulajdonosai egy újabb lövést kértek a Dubai nagydíjától. Miután 3¾-es hosszúságú lóversenyzést figyeltek, biztosan örültek, hogy elvették.

Amikor a verseny véget ért, rájöttek, milyen közel állnak közel ahhoz, hogy elveszítsék. A nyereg nem volt megfelelően rögzítve, és végül a verseny alatt a hátsó végéhez csúszott.

"A nyereg kicsúszott egy kicsit tovább és tovább" - mondta Victor Espinoza, a zsoké. "Tehát nem akartam semmilyen esélyt venni, ezért hagytam [őt] menni."

A 6 millió dolláros pénztárcával karrierlehetőségei 12,53 millió dollárra emelkedtek, és Észak-Amerikában tenyésztett versenyhornyok karrierpénztárának tetejébe kerültek. Az előző rekordbirtokos Curlin volt, aki 16 versenyen 10,5 millió dollárt nyert, és a tizenötök első három helyezésével (11 első helyezéssel) fejeződött be.

A világ legkeresettebb lovai közül a California Chrome harmadik helyet foglal el. A két előtte Deep Impact (12,5 millió dollár) és T.M. Opera O (16,2 millió dollár), mindketten Japánban tenyésztettek és versenyeztek.

A legközelebb a Kaliforniai Chrome számára lesz nagy szükség a pihenésre. Tulajdonosai vissza akarják hozni őt a pályára, amikor csak tudnak, de figyelembe véve az elmúlt év során tapasztalt sérülési problémákat, nem fogják rohanni. Szeretnék megnyerni az egyik kvalifikációs versenyt a Breeder's Cup Classic-nak, így nem kell fizetniük a hat számjegyű belépési díjat.

Beszélgetnek egy esetleges 12 millió dolláros versenyről is, amelyet Gulfstream vagy Santa Anita Parkoknál tartanak.

Nem számít, hogy a szezon többi részének mikéntje megy, úgy hangzik, mintha a kaliforniai Chrome nem fogott volna második karrierjét a tenyészgazdaságban az év végén.