A 70 millió dolláros Picasso tulajdonosa Steve Wynn véletlenül bekerült a tervezett aukció előtt

Hálátlan szerencsétlennek nevezik: Billionaire Steve Wynn látta, hogy művészgyűjteményének egyik díszes darabja elképzelhetetlen balszerencse miatt elszállt, miután egy tönkrement extrém festőgörgő pólus átszúrta.Le Marin, a Pablo Picasso 1943-as önarcképének egyike volt a három olyan műnek egyike, amelynek értékesítése a Wynn Resorts Ltd.-ből való kilépése után a Sierra Fine Art LLC-t indította el.. De az aukciós ház szerint Christie kevés nyilvános megjegyzést adott az incidensről, egy falra támaszkodó festékhenger esett, és a csatolt pólus áttörte a festmény vásznat "a készítés utolsó szakaszaiban", amint azt a Bloomberg állítja.

Az egyik ilyen rémálmok domino hatása a képzőművészet világában, a baleset nem csak okozottLe Marin de egy másik festmény triója (egy újabb Picasso címmel)Femme au chats assise dans un fauteuil)nak nek az aukciós blokkból is kihúzható, mivel ugyanazt a harmadik félnek mindkét művet garantálta.

DON EMMERT / AFP / Getty Images

Le Marin70 millió dollár értékű előértékelést kapott, de szerencsére Wynn számára a három festmény tervei nem teljesen összeomlottak. A harmadik festmény,Dupla Elvis [Ferus típus], 1963-tól Andy Warhol Elvis Presley portréja 37 millió dollár értékben értékesítette az értékesítés előtti becslést 30 millió dollárral szemben.

Wynn ügyvédje, Michael Kosnitzky nem meglepő módon azt mondta, hogy Wynn "dühös volt rá," a sérült festészetre hivatkozva, és hogy az incidens "bruttó, nyilvánvaló hanyagságnak" minősül, de még nem ismert, hogy mi lesz a következő lépés, vagy ha a a festmény károsodása javítható. Reméljük, hogy nemcsak Wynn és mindenki más pénzügyi érdeklődéssel, hanem művészet szerelmesei is a világ minden tájáról lesz.

Ajánlott: